“Золотий стандарт” у лікуванні ожиріння

Контроль ваги та лікування ожиріння
Записатися на консультацію

Спеціалісти Deva Clinique розробляють індивідуальні програми контролю за вагою, засновані на даних генетичного аналізу організму пацієнта. Генетичний аналіз показує, які продукти краще засвоює саме ваш організм і до яких видів спорту ви маєте схильність. Також дослідження крові дозволяє визначити продукти, які ваш організм засвоює гірше, та на які з них можуть виникати небажані реакції.

У Deva Clinique для пацієнтів підбирають найкращий варіант лікування ожиріння за допомогою хірургічних або нехірургічних методів терапії.

За даними статистики, від 35 до 60% дорослого населення Європи має зайву вагу тіла, а від 15 до 30% — страждає від ожиріння. Серед дорослого населення США кількість осіб з ожирінням зростає на 8% кожні десять років та складає понад 60%. В Україні, за приблизними розрахунками (адже точної статистики в нас не ведуть), діагноз «ожиріння» можна поставити 18-25% населення. За найскромнішими підрахунками, від зайвої ваги страждає кожна четверта українська жінка і кожен шостий чоловік (в США, за даними Американської медичної асоціації, з надмірною вагою — кожен третій).

За підрахунками експертів, ожиріння може вкоротити людині частину життя.

Оскільки це захворювання багатофакторне, іноді генетично обумовлене та вкрай небезпечне для життя, над його лікуванням працюють лікарі різних спеціальностей — від генетиків, ендокринологів, дієтологів до хірургів.

Існує цілий напрямок — баріатрична хірургія, тобто лікування ожиріння за допомогою оперативних методик.

“Золотий стандарт” у лікуванні ожиріння

Одним з авторів «золотого стандарту» в хірургії морбідного ожиріння є професор кафедри загальної та невідкладної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, президент міжнародної медичної організації «Інтермед Інк.» (США-Україна), віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії, Лауреат Державної премії України, премії та медалі Міжнародного Коледжу хірургів (США), академік Міжнародної академії медичних наук, хірург Deva Clinique — ЄВГЕН БОРИСОВИЧ КОЛЕСНІКОВ, MD, PH.D, DMEDSC, FICS, FIMSA.

 

– Чому дієти не працюють?

На жаль, не завжди людині під силу змінити свій життєвий стиль. Як правило, завдяки дієті якщо й вдається схуднути, то утримати цей ефект надовго — дуже рідко. В Америці, де я працював 18 років, існує така практика: перш ніж братися за скальпель, людині призначають до шести різних дієт. Звичайні рекомендації: вживати низькокалорійні, виключно свіжі продукти дрібними порціями, більше рухатися тощо.

Але людина є людина! Вона схильна до лінощів, часто-густо має погану звичку «заїдати» свої проблеми (і це, до речі, формується ще змалечку, коли мама за першою ж вимогою дитини прикладає її до грудей або пропонує щось смачненьке, аби заспокоїти). В окремих випадках у дорослому віці людині вдається змінити цей стереотип, але таких одиниці. А для більшості доводиться знаходити якийсь альтернативний варіант, оскільки дієти не спрацьовують. Та навіть якби й спрацювали — деякі люди не можуть дотримуватися дієти все життя, навіть знаючи про наявність спадкових передумов до ожиріння. Крім того, у них часто виникають соціальні фактори, що сприяють ожирінню.

 

– Які ще нехірургічні методи схуднення застосовує сучасна медицина?

Використання внутрішньошлункових балонів — балон вводять в порожнину шлунка за допомогою гастроскопа. Принцип дії полягає в тому, що балон заповнює частину шлунка і таким чином людина з’їдає менше, відчуття насичення приходить швидше.

Недоліком методу є той факт, що надалі балон вилучають і пацієнту доведеться дотримуватися тієї програми харчування, яку йому запропонували  (інакше ефекту чекати не варто): вживати низькокалорійну їжу, харчуватися малими порціями, не їсти після 18:00, підтримувати адекватне фізичне навантаження і так далі. У пацієнтів, які дотримуються програми, яку їм приписує лікар, після цієї маніпуляції результати хороші.

В одній із сімей балони встановили чотирьом членам родини й результат у всіх різний: найуспішніший — у наймолодшої в родині жінки: впродовж року вона втратила близько тридцяти кілограмів і, що важливо, ефект триває й досі. Решта членів сімейства мали скромніші результати, адже жодних змін їхній спосіб життя і харчування не зазнав, а балон сам по собі ще не гарантує схуднення — потрібно докласти деяких зусиль. Цей приклад ще раз підтверджує: всі подібні методи, які допомагають людині схуднути, спрямовані на те, щоб змусити її змінити свій життєвий стиль.

 

– А якщо не вдається цього досягнути консервативними методами, використовують хірургічні. Що пропонують хірурги?

На сьогодні є три групи хірургічних операцій, які допомагають позбутися зайвої ваги тіла:

  • рестриктивні операції, спрямовані на зниження кількості їжі, що з’їдається (наприклад, бандажування шлунка);
  • малабсорбтивні операції, які знижують всмоктування поживних речовин у шлунково-кишковому тракті (наприклад, біліопанкреатичне шунтування);
  • комбіновані операції (шунтуючі операції на шлунку та порожній кишці).

На мою думку, останні — найуспішніші, адже поєднують обидва принципи.

“Золотий стандарт” у лікуванні ожиріння

– Які критерії є приводом для операції?

Першою чергою, це, звичайно, індекс маси тіла — співвідношення зросту і ваги людини — та наявність коморбідних захворювань, так званий метаболічний синдром (цукровий діабет ІІ типу, гіпертонія, судинні патології, проблеми дихання тощо). Якщо індекс маси тіла 35-40 і вище, то є всі підстави говорити про хірургічне лікування.

Зв'яжіться з нами

Залиште контакти і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Loading...
Контакти

Зв'яжіться з нами

Залиште контакти і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Loading...
вул. Почайнинська, 4
Київ, Україна
+38 098 160 01 00